KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143217
nr 1514 3217
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Oljemålning, Sällskap med cyklar. Signerad a tergo. Olja på duk, 46x37 cm, yttermått inklusive ram: 55x46 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.600 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:18:37
2.600 kr
2.800 kr
3.400 kr
3.600 kr
4.200 kr
4.200 kr
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund